Діагностика

Діагностика захворювань органів дихання

Сучасна діагностика в пульмонології включає в себе ряд інструментальних процедур і лабораторних тестів, спрямованих на комплексну оцінку структури і збереження функцій органів дихання. Захворювання дихальної системи визнані одними з найбільш поширених. Гострі і хронічні патології легень, бронхів, трахеї стають причиною порушеного надходження в організм кисню, що може призвести до розладу функціонування інших органів і систем.                                                 

У медичному центрі «Елмед» працюють висококваліфіковані лікарі-пульмонологи з великим практичним досвідом. Пацієнти «Елмед» можуть розраховувати на уважне ставлення співробітників центру, якісне надання медичної допомоги та обґрунтоване призначення діагностичних процедур.

Комп’ютерна спірографія (спірометрія)

Спірографія – метод діагностики, який дозволяє оцінити дихальні об’єми, необхідні для підтримки газообмінної функції легень.

За результатами спірографії є можливість виявити обструкцію, патологічні зміни життєвої ємності легень, визначити масштаб пораження, швидкість прогресування захворювання і ефективність проведеного лікування.

Метод комп’ютерної спірографії можна використовувати для всіх вікових категорій. При цьому показники умовної норми залежать від статі, зросту, віку, ваги, раси і хворобливого стану.

Комп’ютерна спірографія в Івано-Франківську

Кому необхідна спірографія?

Спірографія необхідна всім пацієнтам, у яких є:

    • Скарги на задишку, кашель, стиснення у грудній клітці, дихання зі свистом.
    • Ознаки обструкції дихальних шляхів, встановлені при інших обстеженнях органів дихання (пульсоксиметр, огляд лікарем, накопичення вуглекислоти, рентгенологічні дані).
    • Необхідність проведення оперативного втручання або ендоскопічних діагностичних процедур (правильна оцінка перед- і післяопераційних ризиків).
    • При регулярній терапії хронічного захворювання легенів (ХОЗЛ, астма, бронхіт)  для контролю  ефективності лікування.
    • Стаж тютюнопаління більше 5 років (обов’язково при наявності ранкового кашлю).

Як проводиться спірографія?

При проведенні спірометрії в нашому медичному центрі лікар-пульмонолог попросить вас зробити три спроби максимального вдоху і видиху в спеціальний прилад (спірограф) через одноразовий мундштук-трубку.

Всі отримані результати запам’ятовуються і обробляються приладом.

Отримавши результат, лікар відразу дає письмовий висновок.

Спірографія з бронхолітиком

Це проведення вищеописаної спірографіїії після вдихання препарату бронхолітика (вентолін, сальбутамол, беродуал). За всіма правилами її необхідно проводити обов’язково, так як можна пропустити прихований бронхоспазм. До того ж тест дозволяє визначити, чи зможуть Вам допомагати бронхолітики, і які саме.

Загальна тривалість повної спірографії з бронхолітіком займає 20-30 хвилин.

Декілька порад:

    • Не приймайте бронхолітики (термін невикористання обговоріть з вашим пульмонологом).
    • Не наїдайтеся – повний шлунок буде заважати робити правильні маневри.
    • Не паліть і не займайтеся спортом, хоча б за 6-8 годин до дослідження.

Пікфлоуметрія

Пікфлоуметрія в Івано-Франківську

При серйозних захворюваннях бронхолегеневої системи одним з інформативних і простих методів діагностики є пікфлоуметрія. Вона дозволяє визначити значення пікової швидкості видиху, на підставі якого визначається спазм в дихальних шляхах.

У «Елмед» цю процедуру проводить лікар-пульмонолог під час консультації пацієнта.

Пульсоксиметрія

Пульсоксиметрія в медичному центрі “Елмед”

Моніторингова комп’ютерна пульсоксиметрія (МКП) – простий, доступний і інформативний метод неінвазивного дослідження, що дозволяє визначити насиченість крові киснем. З огляду на те, що зниження рівня кисню вказує на розвиток в організмі патологічних процесів, фахівці за допомогою інформативного скринінгу мають можливість виявити порушення дихання, які супроводжуються кисневим голодуванням. Досліджуються два показника: частота серцевих скорочень (ЧСС) і сатурація (рівень насичення киснем крові). Застосування  пульсоксиметрії дозволяє підібрати правильну тактику лікування.

Тест з 6 хвилинною ходьбою

Тест з 6 хвилинною ходьбою – це найбільш поширений в світі навантажувальний тест, який використовується для визначення функціонального статусу пацієнтів з патологією органів дихання, оцінки прогнозу захворювання і ефективності терапії.

Методика проведення тесту:

При проведенні проби з 6-хвилинною ходьбою ставиться завдання пройти якомога більшу дистанцію за 6 хвилин у власному темпі, після чого пройдена відстань реєструється.

Після закінчення 6 хвилин визначається, скільки метрів пройдено. З цієї цифри встановлюється функціональний клас, необхідний для визначення ступеня тяжкості захворювання і відстеження її динаміки.

Перед початком і в кінці дослідження проводиться оцінка задишки за спеціальною шкалою, досліджується частота серцевих скорочень, а також насичення гемоглобіну артеріальної крові киснем. Вихідні значення даних показників та їх динаміка на тлі фізичного навантаження дозволяють лікарю уточнити причину виникнення задишки, допомагають в постановці діагнозу, аналізі ефективності лікування та визначення показань до проведення кисневої терапії.

Показання до проведення тесту з 6-хвилинною ходьбою:

    • Уточнення механізму розвитку задишки будь-якої етіології, визначення вираженості дихальної недостатності і показань до кисневої терапії.
    • Оцінка функціонального статусу пацієнтів з хронічними захворюваннями органів дихання та серцевою недостатністю.
    • Оцінка прогнозу у пацієнтів з хронічними захворюваннями органів дихання та серцевою недостатністю.
    • Оцінка ефективності проведеного лікування і реабілітаційних заходів у пацієнтів з хронічними захворюваннями органів дихання та серцевою недостатністю

Запис на консультацію лікаря – пульмонолога в медичному центрі «Елмед» за телефонами:

0342 77-37-70,   068-628-64-40,   097-501-25-10,   066-857-20-92

Елмед